Jak wyciszyć dysk twardy?

Zaletą nowoczesnych komputerów jest ich cicha praca, ale hałas generowany przez dyski twarde nadal może irytować. Istnieją jednak sposoby pozwalające wyciszyć komputer bez ponoszenia dużych kosztów.

Aby komputer przestał być uporczywie głośny można oczyścić jego obudowę oraz wentylatory za pomocą sprężonego powietrza, co w większości przypadków przynosi pozytywne rezultaty w postaci znacznie cichszej pracy peceta. Można także postawić na obudowę niwelującą drgania pracujących podzespołów albo kupić matę wygłuszającą, którą wkłada się do środka obudowy.

Ciekawym rozwiązaniem jest wyciszenie dysków od marki Sharkoon, która stworzyła dwa rodzaje ram montażowych.

Sharkoon Vibe Fixer jest w stanie skutecznie zniwelować hałas przy zbyt głośno pracujących pecetach. Służy on do wyciszenia pracy dysku twardego typu 3.5 cala i zmniejszenia drgań jakie przenosi dysk na obudowę od komputera stacjonarnego. Umożliwia on niską wibrację dysku twardego poprzez zawieszenie, które składa się z wytrzymałych gumowych taśm. Śruby przenoszące drgania napędu na metalową ramę przy użyciu konwencjonalnych metod montażu nie są potrzebne. Sprawia to, że dźwięk wydawany przez dysk jest praktycznie nie słyszalny.

Vibe Fixer Pro to wielofunkcyjna rama montażowa, która stanowi odpowiednie rozwiązanie dla szerokiej gamy problemów. Zarówno 2,5-calowe dyski twarde, jak i 3,5-calowe dyski mogą zostać zamontowane w Vibe Fixer Pro. Nie ma znaczenia, czy rama jest używana jako system szybkiego montażu, czy też zabezpieczona zwykłymi śrubami. Vibe Fixer Pro pozwala wybrać i dostosować się do (prawie) wszystkich warunków.

Jeżeli jednak chcesz wyciszyć komputer bez ponoszenia żadnych kosztów, możesz po prostu postawić go na dywanie lub wyciszyć go za pomocą odpowiedniego darmowego oprogramowania. Jednak metody te nie będą w 100% skuteczne.

Monika Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *