Jaka karta dźwiękowa do gier?

Dedykowane karty dźwiękowe oferują ciekawe brzmienie oraz opcje. Czy jednak naprawdę coś zmieniają i czy są warte dodatkowych kosztów? Wielu audiofilów powie, że są one niezbędne. Jednocześnie inni stwierdzą, że nie warto w nie inwestować. Jeśli jednak jesteś zapalonym graczem komputerowym i lubisz mocny oraz czysty dźwięk, powinieneś pomyśleć nad ulepszeniem jakości brzmienia swojego sprzętu.

Niemiecka marka Sharkoon wprowadziła na rynek SB1 – zewnętrzną kartę muzyczną, która pomaga bardziej wykorzystać potencjał słuchawek, polepsza dźwięk w czasie odsłuchu oraz także nagrywania z mikrofonu. Za pomocą dużych przełączników możemy regulować głośnością, a dzięki małym rozmiarom schować ją do spodni i nosić ze swoim laptopem i słuchawkami gdzie tylko chcemy. Oprócz standardowego wyjścia słuchawkowego oraz wejścia mikrofonowego karta muzyczna Sharkoon SB1 posiada również port TRRS 3.5mm (w wyjściu słuchawkowym) do którego możemy podłączać jednokablowe zestaw, które normalnie działają tylko ze smartfonami czy tabletami.

Dla osób kochających muzykę posiada wbudowany sprzętowy equalizer i przycisk do zmiany ustawień tak, aby przystosować kartę do słuchanej w danym momencie muzyki. W dodatku do tych wszystkich funkcji nie jest potrzebne instalowanie sterownika czy oprogramowania, a wszystko ze spokojem działa pod takimi systemami jak Windows, Linux, Mac OS ora PlayStation 4.

Karta SB1 wyposażona jest w efekt Surround, który daje takie efekty jak między innymi efekt kina, efekt gry, efekt muzyczny lub wyłączenie dodatków. Jeżeli chcemy jednak skorzystać z tych wirtualnych opcji musimy zainstalować odpowiednie oprogramowanie pod system Windows. Sprzęt Sharkoon SB1 jest oparty na wydajnym i przede wszystkim stabilnym chipsecie SSS1629 oraz wbudowanym sprzętowym equalizerze w postaci ośmiu różnych ustawień pod różne typy słuchanej nuty, a także używany przez graczy do lepszego słyszenia kroków przeciwników w strzelankach czy dodawania adrenaliny w postaci lepiej słyszalnych wybuchów.

Dane techniczne:
Rodzaj urządzenia: Karta dźwiękowa
Współczynnik kształtu: Zewnętrzny
Typ interfejsu: USB
Szerokość: 2.5 cm
Wysokość: 1.1 cm
Długość : 15 cm
Waga: 20 g
Procesor sygnałowy: SSS1629
Cechy: Pozłacane złączki
Kanały: 2 (2.0)
Wejścia: 1x Mic In (3.5mm)
Wyjścia : 1x słuchawki (3.5mm)
Dodatkowe złącza: 1x USB (Typ A)
Zasilanie: USB

Monika Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *