Jaka obudowa do małego komputera?

Sharkoon ZONE C10 to mała, czarna i elegancka obudowa komputerowa typu Mini-ITX, którą można postawić w pozycji stojącej lub leżącej. Niemiecki producent Sharkoon jest dobrze znany ze swoich konkurencyjnych cen, a mimo to stworzył świetny produkt najwyższej jakości. Jeżeli więc szukasz niewielkiej, funkcjonalnej obudowy – ZONE C10 jest dla Ciebie!

Z przodu mamy zainstalowany wysokiej jakości panel przedni, który wyglądem trochę przypomina szczotkowane aluminium. Mimo niewielkich rozmiarów obudowa pozwala pomieścić w środku długie karty graficzne do 315mm, normalny zasilacz ATX czy nawet nagrywarkę BluRay, co przy takich rozmiarach jest prawdziwą rzadkością. Ciężko jest także znaleźć obudowę o takich parametrach, która mogłaby pomieścić wentylator o wielkości 240mm. Ponadto, istnieje możliwość instalacji dysku 2.5 cala SSD w miejsce wentylatora 80mm. Jej niewielki i kompaktowy wygląd sprawia, że jest ona idealna zarówno do małych pokoi, biurek, ale też dla osób, które lubią minimalizm.

Dzięki dobrze rozmieszczonym otworom wentylacyjnym oraz zainstalowanym fabrycznie wentylatorze Sharkoon C10 pozwala cicho i sensownie chłodzić mocne zestawy komputerowe i nie hałasować przy tym jak odkurzacz. Komputer złożony na C10 będzie można w łatwy sposób przenosić do pracy, czy też do znajomych na Lan Party i nie będzie trzeba przy tym obciążać kręgosłupa, gdyż waży ona tylko 3 kilogramy, a nie 20 kg, jak niektóre big towery. Osoby, które zajmują się moddingiem budek PC również docenią jej konstrukcję i będą mogły wykazać się swoimi umiejętnościami.

Kolejnymi zaletami tej obudowy jest miejsce na karty graficzne z dwoma gniazdami, średniej mocy procesor i 5,25-calowy dysk. Dlatego spokojnie można zamontować w niej sprzęt odpowiedni do wysokiej jakości gier komputerowych. Natomiast panel I / O z USB 3.0 zapewnia łatwy dostęp do podłączania urządzeń peryferyjnych.

Obudowa jest dostępna w sklepach:
Morele – https://www.morele.net/obudowa-sharkoon-shark-zone-c10-4044951016426-735935/

X-Kom – https://www.x-kom.pl/p/407463-obudowa-do-komputera-sharkoon-shark-zone-c10.html

Poniżej przedstawiamy recenzję Sharkoon ZONE C10:

Monika Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *