Jaki przypinany mikrofon do gier?

Szukasz dobrego mikrofonu (bez zestawu słuchawkowego), który pomoże Ci nagrać transmisję na żywo na Twitchu, YouTube lub po prostu potrzebujesz go do dobrej komunikacji ze swoim teamem? Wybierając przypinany mikrofon do gier, będziesz potrzebować czegoś, co będzie posiadało idealną równowagę: nie będzie odbierało zbyt wiele innych szumów z klawiatury lub myszy, za to będzie idealnie „pochłaniało” Twój głos.

Większość mikrofonów podłączonych do słuchawek ma dość słabą jakość dźwięku, więc znaleźliśmy coś, co sprawi, że będziesz brzmiał bardziej profesjonalnie. Jeśli jesteś nie tylko graczem, ale także streamerem wiesz, że w rzeczywistości jakość dźwięku jest znacznie ważniejsza niż jakość wideo.

Sharkoon rozszerzył swoją gamę urządzeń o mikrofon typu clip-on z metalu. Materiały wykonania sprawiają, że jest on solidny i wytrzymały. SM1, uzupełnia każdy rodzaj słuchawek funkcją mikrofonu, a tym samym pozwala na używanie go jako zestawu słuchawkowego. Dzięki metalowemu klipsowi mikrofon można przymocować na przykład do kabla preferowanych słuchawek lub bezpośrednio do ubrania. Nadaje się również do zastosowań takich jak wykłady, prezentacje, nagrywania wideo, podcastów i transmisji strumieniowych. Jego niewielka waga 31 gramów oraz kompaktowe wymiary gwarantują dyskretne użytkowanie. Kabel o długości 250 cm zapewnia natomiast maksymalną swobodę ruchów.

SM1 to krawatowy mikrofon jednokierunkowy zaprojektowany specjalnie do krystalicznie czystego nagrywania głosu. Przedni dźwięk jest nagrywany, podczas gdy dźwięk przychodzący z tyłu jest wyciszony. Sprawia to, że będzie słychać tylko dźwięk wypowiadanych przez Ciebie słów, a nie Twojego stukania w klawiaturę.

SM1 jest dodatkowo wyposażony w piankowy filtr pop pomagający chronić przed hałasem powodowanym przez oddychanie, w razie potrzeby można go także łatwo usunąć. Zakres częstotliwości wynosi od 50 Hz do 16 kHz, z określoną czułością -68 dB (± 3 dB), co daję naprawdę dobre brzmienie. Podłącza się go za pomocą gniazda jack 3.5 mm (TRS) ze wszystkimi konwencjonalnymi komputerami i laptopami ze standardowym wejściem mikrofonowym. Jeśli zatem posiadasz swoje ulubione słuchawki i nie chcesz ich wymieniać – ten mikrofon jest dobrym i tanim rozwiązaniem Twoich problemów! Można go już dostać w sklepach od 49 zł.

Specyfikacja:
Konstrukcja: Przypinany
Podłączenie: 3.5mm jack wtyczka (TRS)
Długość kabla: 250 cm
Wega z kablem: 31 g
Typ mikrofonu: Jednokierunkowy
Impedancja: 0,68 kΩ ± 30%
Pasmo Przenoszenia: 50 Hz – 16,000 Hz
Czułość: -68 dB ± 3 dB
Gwarancja: 24 miesiące

Monika Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *